BORD, rokoko, 1700-talets andra hälft.
Lös skiva med 2 lådor på ömse kortsida och svängda ben. Längd 83, bredd 69, höjd 75,5 cm.
Slagen skiva. Slitage. Sprickor på insidan. Märken. Rostiga beslag.