PARBORD, omkring 1900.
Båda med kopplade ben, på fötter i form av tassar. Utfällbar klaff. Det ena i ek. Längd ca 89, bredd ca 43,5- 87, höjd ca 76 cm.
Slitage repor och märken/nagg. Förstärkningar.