LENNART SAND, bok/mapp "Skisser efter naturen och på sten ritade" med 2 stenlitografier, sign o numr 167/190.
Illustrerad med stenlitografier, den inbundna mappen numrerad 547/690. Litografierna daterade -89. Bladstorlek 35 x 37-38 cm. Halvband av skinn.
Skinnryggen ojämnt blekt.