SPELBORD, nyrenässans, omkring sekelskiftet 1900.

Lövträ. Rektangulär skiva och svarvade ben med kannelyrer. Utdragbart underrede med underliggande låda. Tvådelad fällbar skiva. Längd 89, bredd 45 (89), höjd 78 (75) cm.

Bruksslitage, fläckar. Mindre sprickor och skador. Något ostadigt.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed