Bord, 6 stolar med sits och rygg i galon. Almfanerat bord, ben i betsad björk. Längd 146 (tot 240), bredd 81, höjd 74 cm.
Två iläggsskivor.
Bruksslitage. Märken och repor. Fanerskador.