SNEDKLAFFSSEKRETÄR, 1800-tal.

SNEDKLAFFSSEKRETÄR, 1800-tal.

Fanerad med mahogny. Med mässingsbeslag. På fyra avsmalnande ben. Klaff med bakomliggande låd- och fackinredning. Låda i sarg. Längd 74,5 cm, bredd 38 cm, höjd ca 98 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Smärre skador och lagningar. Löst lås till klaff medföljer. Märken efter skadedjur. Ostabilt.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed