FREDRIK WILHELM SCHOLANDER, mapp med 24 grafiska blad, fösta och andra samlingen.
Tryckta hos P.A. Nordstedt & Söners Förlag, Stockholm. Grafiska blad från fösta och andra samlingen bestående av; Mäster Gierlac I - VI, Kedjan I - III, Fältherrens porträtt I - III. Kloke Nisse I - IV, Bolla I - IV, Flygsmeden I - III samt Kung Svegder. Bildstorlek ca 32,5 x 24 cm.
Slitage samt något gulnade. Mapp med med skador i ryggen.