VÄGGSKÅP för rökpipor, England, 1800-talets andra hälft.

Ek. 2 glasade dörrar med mässingshållare för pipor samt bakomliggande fack och lådor. Uppsvängt genombrutet krön. Beslag av mässing. Mittfack för tobaksburk. Bredd 40. Djup 19. Höjd 45 cm.

Repor och märken. Några fläckar. Nycklar saknas.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed