JOSEPH MAGNUS STÄCK, olja på duk. Ej signerad.
"Fiskare upptagande nät". Duk 51,5 x 79,5 cm.
Obetydligt slitage.
Gertrud Serner; Josef Magnus Stäck 1934. Målningen upptagen sid 137 under år 1836 nr 87, där kallad "Fiskare upptagande nät".