BORDSPENDYL samt KANDELABRAR, ett par, Frankrike, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Mässing samt sten. Pendylens urtavla märkt "Au Negre". Höjd ca 34 cm. Kandelabrar med två ljusarmar vardera. Höjd ca 25 cm. Nyckel finns.

Ytslitage. Del av dekor löst sittande. Lagning. Pendyl ej funktionstestad.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.