Theme auctions online
Helsinki Winter Sale F504
Auction:
Selected Gifts E1128
Auction:
Curated Timepieces – November F529
Auction:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Auction:
Jern's Weapon Collection E1122
Auction:
A Swedish Private Collection F578
Auction:
The Beautiful Line F593
Auction:
Design Jewellery Online E1100
Auction:

GOLVLAMPA MED MUS, NK 2013, JoAnn Tan Studio.

Golvlampa med skärm innehållande mus vid brasa. Brasan med belysning. Material lampa: trä samt tyg. Mus: papperslera, cerenitlera, flock. Höjd 146 cm. Obs! Detta föremål visas fram till och med den 26 januari i Ljusgården på Nordiska Kompaniet Hamngatan 18 Stockholm. Därefter i Bukowskis Markets lokaler på Hälsingegatan 43 i Stockholm. Utlämning sker som vanligt hos Bukowskis Market.

Smärre slitage och repor. Lätt ranglig, måste fästas i golvet.

Provenance

Nordiska Kompaniets julskyltning 2013.

More information

Föremålet i denna auktion har ingått i NKs julskyltning 2013 och är ej avsett för vidare kommersiellt utställningssyfte.
Intäkterna från auktionen skänks oavkortat till World Childhood Foundation.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.