Soppterrin med lock.
Såssnipa.
Fat i större format.
2st ljusstakar (Höjd ca 17 cm).
2st ungsformer i två storlekar.
3st upplägningsfat, i två olika storlekar.
2st mindre uppläggningsfat.
2st skålar på fot, i två olika storlekar.
2st skålar, i två olika storlekar.
2st underlägg, tex för ost.
4st mattallrikar.
4st mindre matskålar.
4st djupa tallrikar.
4st förrättstallrikar.
4st efterrättstallrikar.
4st dessertskålar på fot.
4st buljongkoppar på fat.
5 äggkoppar.
Salt- och Pepparkar.
Bruksslitage, smärre missfärgningar. Enstaka kantnagg.