AUGUSTE RENOIR, etsning, signerad i plåten. Troligen postumt tryck (utförd 1879).
"Sur la plage a Berneval". Etsningen föreställer Berthe Morisots (Renoirs hushållerska) dotter Julie och hennes kusin Paulette Gobillard. Plåtstorlek 13,7 x 9,5cm.
Ej examinerad ur ram. Gulnad. fläckar.