MATTA, old Täbris sannolikt, ca 383x296 cm.

Röd botten med polykroma medaljong samt hörnornamnet. Mörkblå huvudbård med palmetter och bommor.

Ställvis slitage, något smutsig, enstaka fläckar, smärre lagning.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed