GARNITYR, 3 delar, silver och ametister, Pentti Sarpaneva, Finland, 1976. Vikt 123 g.
Armband, längd 18 cm, daterat 1976. Ring med ställbar storlek, höjd ca 3,5 cm, daterad 1974. Hänge endast stämplar P. Sarpaneva, höjd 6,5 cm. Kedjans längd ca 60 cm.
Bruksslitage, kedja med skador.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.