Plakettmärkta samt den ena numrerad (dock otydligt). Båda med beslag i mässing samt fanerade i mahogny. Längd ca 60, djup ca 40, höjd ca 67 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor och nagg/märken. Mindre skador.