LJUSSTAKAR, ett par, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Delvis kannelerade med blå och vit dekor. Urnformade ljushållare. Reliefdekor av lejonmaskaroner. Höjd 23 cm.
Bruksslitage, stearin rester.