JOHN WILSON CARMICHAEL, olja på dubblerad duk, signerad och daterad 1843.
Fartyg vid klippig kust. 40 x 74 cm.
Ytsmuts/oxiderad fernissa. Uppfodrad på duk. Lagningar. Retuscher/övermålningar. Krackeleringar.