Bl a Fransk modell. 12 matskedar, längd 21 cm. 24 matgafflar, längd 20,5 cm. 6 matknivar med stålblad, längd 24,5 cm. 12 bordsskedar, längd 19 cm. 11 bordsgafflar, längd 18,5 cm. 24 bordsknivar med långt stålblad, längd 23 cm. 6 bordsknivar med kort stålblad, längd 19,5 cm. 10 fruktknivar, längd 18 cm. 7 kaffeskedar. En tesil. Samtliga delar med monogram.
Bruksslitage och repor. Angiven vikt inklusive stålblad.