Raka sidor med rik beslagsdekor av mässing. Inläggningar i nefrit samt sten. Pardörrar med innanför liggande lådor, tygklädd inredning för smycken.
Höjd 21,5. Djup 12 cm. Bredd 15,5 cm.
Lås medföljer men saknar nyckel.
Repor. Slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.