Fot i marmor. Karyatider i bemålat gips på förgylld meanderbårdslist, otydliga påskrifter på karyatidernas ryggar. Krönande mässingshållare, diameter ca 1,5cm invändigt.
Ihopbyggda delar. Slitage. Nagg. Lagningar, sprickor. Överdelar saknas.