PARTI GLAS, 14 delar, bland annat Simon Gate och Edvard Hald för Sandvik

Gråtonad glas. Flaska med propp, kanna med propp, mindre flaska med propp, mindre skål, skål på fat, 3 uppläggningsfat i olika storlekar, bonbonier, vas, skål på tre ben, ljusstake samt mindre glas på fot. Höjd ca 6-23 cm.

Mindre enstaka nagg. Slitage. Repor.

Auction closed
3 500 SEK
The auction is closed.