SERVISPORSLIN, 6 delar, 1800-talets första hälft, bl a Frankrike.
Tedosa med lock, höjd 14 cm. Kaffekanna, KPM, höjd 14 cm. Kaffekanna, Frankrike, rikligt förgylld dekor, höjd 20 cm. 2 skålar samt fat, förgylld dekor, Diameter 17 och 18 cm.
Förgyllning med slitage. Några nagg. En skål saknar lock.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.