RING, 18 k vitguld, solitär briljantslipad diamant 0.85 ct. svenska stämplar K&EC, 1962.
Hög klofattning. Ringskena med 6 mindre paveinfattade 8/8 briljantslipade diamanter tot 0.06 ct. Kvalitet ca Wesselton(H)/IF/VVS. Kvalitet samt uppgifter enl certifikat samt gravyr. Ringstorlek 18,25/57.
Ringskena med mindre slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.