Polykrom floral dekor, brättet med grön rand.
7 kaffekoppar (+6 extra fat)
13 assietter, diameter 15 cm
12 förrättstallrikar, diameter 17 cm
12 flata tallrikar, diameter 21 cm
12 djupa tallrikar, diameter 21 cm
2 serveringsfat, längd 23-33 cm
serveringsskål, storlek 19x19 cm
kakfat, diamter 31 cm
kanna
såsskål
Slitage, enstaka nagg, krackelerad glasyr.