1 oval dosa, Stockholm 1796, längd 9 cm. 1 oval dosa, 1840, längd 8,5. Rektangulär dosa, Göteborg 1834/44 (?), längd 8,5. 1 rund dosa, Karlskrona, 1840-tal, diam 6,5 samt pillerburk, Karlskrona 1831, längd 3 cm. Invändigt förgyllda.
Graverade och monogram. Bruksslitage, repor, den runda dosan m litet hack.