KAFFE- OCH TESERVIS, 5 delar, pläter och jakaranda, art déco, 1900-talets första hälft.
Kaffekanna, tekanna, sockerskål och gräddkanna samt bricka. Lockknoppar och hänklar av jakaranda. Randdekor med monogram. Brickans längd 58 cm. Kaffekannans höjd 18 cm.
Gräddkanna med buckla. Några repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.