TAKAMPEL, sengustaviansk, 1800-talets första hälft. Höjd ca 65 cm.

Stomme av mässing. Behängd med prismor. Skål av frostat glas med slipad dekor. För 4 ljus.

Skål med kantnagg. Slitage. Något sned plym. Möjligen senare kedjor.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.