Bägare på fot, höjd 7 cm. Åbo 1975.
Skål på fot, hänkel med blomsterdekor, diameter 11,5 cm. Helsingfors 1942.
Vas, konturerad kant, höjd 11 cm. Tavastehus 1952.
Bägare, förgylld invändigt, höjd 10 cm. Åbo 1968.
Monogramgraveringar, en med datum. Enstaka intryckningsskador.