7 assietter, 7 djupa tallrikar, 6 förrättstallrikar, 5 mattallrikar, såssnipa, skål, 2 uppläggningsfat.
Bruksslitage, tillverkningsdefekter, 4 delar med flisor, 3 delar med nagg, 1 del med spricka.