Genombruten rygg, i dekorfältet gueridon och motsittande gripar, kannelerade framben med bladhölster. Fast stoppad sits.
Bredd 47 cm, tot.höjd 88 cm.
Slitage, smärre skador, fläckar, ryggstöden ostadiga. Senare bemålning.