Stomme i betsad björk med skuren dekor. Obehandlad skiva. Brännmärkt. Diameter 85, höjd 62 cm.
Slitage. Repor, märken och stötmärken. Faner saknas på skiva. Fläckar och ytsmuts.
Se nummer 351042.