MÄRTHASKOLAN, Franska Avdelningen, långklänning 1970-tal.

Röd boucleblandning. A-linjeform. Utan armar. Geometriska mönster i fram. Bak med blixtlås och rosett. Etikettmärkt: "HKH Hertiginnans av Västerbotten Hovleverantör Märthaskolans Franska Avdelning STOCKHOLM". Storlek ca 38. Längd mitt bak 149 cm.

Obetydligt slitage. Smärre ytsmuts på nederdelens insida.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed