ASK samt FAT, 4 delar, stengods. "Argenta". Wilhelm Kåge, Gustavsberg.
Skål fat med silverinläggningar i form av stiliserade liljekonvaljer. Ask med lock med dekor av skeppet Wasa, 1628. Fat dekorerade med motiv för Skarpskytteföreningen 1860.
Smärre slitage, enstaka nagg.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.