Skrivbord i teak, inredning med tre lådor. Höjd 73, längd 114, djup 63,5 cm. Otydlig brännmärkning Made in Denmark, designed by Westergaard? Stol i teak, Börge Mogensen, etikettmärkt Söborg Danish Furniture Control.
Skrivbord med slitage, repor och fläckar, omarbetat bakstycke med skador. Stol med slitage och några fanérskador på undersidan