SOLFJÄDRAR, 6 st, bl a strutsfjädrar och sköldpadd, 1800/1900-tal.

Solfjäder i ben. Solfjäder i trä med genombrutna lameller. Solfjäder i svärtat trä samt textil bemålad med blommor och paljetter. Solfjäder i gråmålat trä med dekor i guld samt textil bemålad med blommor och insekter och spets. Två solfjädrar i sköldpadd och svarta strutsfjädrar. L 24-35.

Skador, slitage.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed