VITRINSKÅP, sannolikt Tyskland, jugend, 1900-talets första del.

Fanerat i lövträ. Skåp med glas och dekor av intarsia. Bakomliggande hyllinredning. Överdel med speglar och skuren krönande dekor. Längd 86, bredd 39,5, höjd 190 cm.

Bruksslitage. Repor, märken, fanerbortfall samt stötmärken.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed