Fodral i mahognyfanér. Glasluckor framför urtavla samt pendel. Nedre glaslucka med blå färg och förgylld dekor. Urtavla i vitt emalj med svarta romerska siffror. Pendel finns. Höjd 63 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Mindre skador. Nyckel saknas.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.