SPEGEL, Sverige, Rokoko, 1700-tal.
Uppsvängt krön med rocaille. I ramen infällt glas. Bredd: 115 cm, Höjd: 115 cm.
Senare underglas, framtvättad originalförgyllning, anluptet glas, renoverad, kompletterad, skador.