Balusterformad. Räfflad och skuren dekor. Glasyr i gulbrunt mot beige botten. Höjd 24 cm, diameter ca 19 cm. Stämpelsignerad Lönegren L 167 Rörstrand Sweden Handdrejad.
Tunna krackeleringar i glasyren
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.