BOK, "Reales cedulas, y ordenanzas de la Compania Real...Granada ano 1748", Gabriel Ramirez, Madrid.
Rött helband av skinn med rikt präglad och förgylld dekort, ryggen med fem upphöjda bind, pärmarna med kungligt spanskt vapen under krona. Helt förgyllda snitt.
Slitage, skador på bokbandet, ej genomgången.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.