UPPSATSSKÅL, glas samt gulmetall, empirestil, 1900-talets första hälft.

Rund skål med slipad dekor. Benställning på tassfötter och dekor av bla lagergirlanger. Höjd 23, diameter 18 cm.

Bruksslitage. Nagg och repor. Defekt dekor av en lagergirlang.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.