FICKUR, silver, Waltham, med kattfotstämplad klockkedja, 18k guld, 1900-talets första hälft. Vikt 188 g.
Boett med dekor av lok. Urtavla med svarta och röda arabiska siffror. Sekundvisare. Diameter 58 mm. Kedja i 18k guld, längd 27 cm. Total vikt fickur samt kedja 188 g.
Bruksslitage. ej funktionstestad.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.