Klinga och balja med havsmotiv, fästet dekoreras av lejonhuvud, kavel i ben. Gångjärnsförsedd parerplåt.
Klingans längd 76 cm. Totallängd 89 cm, exkl. balja.
Slitage, lagningar. Kaveln med sprickor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.