Rektangulär, med utdragslåda. Dekor av bland annat bladhölstrade ben samt sarg med fjällskärning. Längd ca 102, bredd ca 51, höjd ca 72 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor och nagg/märken. Mindre sprickor. Smärre renoverat och kompletterat.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.