"Uppland", "Småland, Blekinge, Östergötland", "Västergötland, Halland, Värmland, Nerike, Västmanland", "Skåne". Halvfranska skinnband. Marmorerade pärmar. Övre guldsnitt.
Slitage. Skyddsomslagen av papper med skador. Ej genomgångna.