Rik relefdekor av drakar. Fyra rektangulära skrin, oval dosa, flakong, cylinderformad behållare, handspegel, ett par ovala borstar, skohorn, kängknäppare med krok i stål, boksprättare med benblad, avbitare. Längd 9-30,5, höjd 2-16,5 cm.
Slitage, bucklor, skohornet löst från handtag. Någon del med smärre skada, ett skrin med löst lock från fäste.