Svart nyull, foder i rayon, med detaljer i metall.
Etikettmärkt "Cheap and Chic MOSCHINO".
Enligt märkning storlek 42 (IT).
Klänningens rygglängd 90 cm, bystvidd ca 80 cm.
Kavajens rygglängd 50 cm, ärmlängd 58 cm, axelbredd 43 cm.
Slitage, klänningens bakdel med skador.