Storlek ca 48/50. Gula byxor, randig väst, mörkblå kavaj, m.m. Hög hatt med hattask i svart skinn och tillhörande hattborste.
Bruksslitage. Hål i fodringen. Hattask med repor och skav. Höghatt med bortskav och aningen bucklig. Nyckel saknas.