YMNIGHETSHORN, nyrenässans, nysilver, 1800-talets andra hälft.
Horn med lock i nysilver. Fot i nysilver på sockel med rik skulptural dekor. Sittande figurin i vitmetall. Bladdekor av vinrankor och blomster. Krönt av figurin. Höjd 68 cm.
Figurin lös i fäste. Slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.